Budowa hali stalowej – konstrukcja, komponenty i technologia budowlana

Konstrukcje stalowe od dłuższego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością wśród przedsiębiorców oraz rolników. Nic w tym dziwnego, ponieważ takie obiekty powstają znacznie szybciej niż tradycyjne, murowane budowle, są również bardzo trwałe, a do tego dają duże możliwości ich szybkiej rozbudowy wedle potrzeb inwestorów.

Elementy konstrukcyjne hali stalowej

Wybierając firmę, która wybuduje halę stalową należy kierować się m. in. jej profesjonalnym przygotowaniem do montażu całej konstrukcji. Na plac budowy powinny być dostarczone gotowe elementy, co wykluczy konieczność ich dalszej obróbki na miejscu przeznaczenia. Gotowe otwory w belkach oraz ramach do podstawa, która pozwala szybko przejść do procesu wznoszenia hali. Na konstrukcję obiektu składają się następujące elementy:

  • Prefabrykowane fundamenty
  • Stalowe ramy
  • Kształtowniki wykorzystywane do budowy konstrukcji nośnych
  • Blachy o różnych powierzchniach dostosowane do okrywania ścian oraz dachów
  • Dodatkowe wyposażenie, takie jak: drzwi, bramy lub wrota przesuwne, okna, świetliki
  • Inne obróbki blacharskie, do których zaliczane są opierzenia szczytu dachu, kalenicy, koszy
  • Komplet elementów mocujących
  • Orynnowanie, w komplecie z innymi systemami bezpieczeństwa dachowego
  • Wydajne systemy wentylacji, membrany oraz warstwy antykondensacyjne

Wysokiej jakości certyfikowane komponenty

Gwarancją wysokiej jakości elementów są certyfikaty, którymi muszą być sygnowane komponenty wykorzystywane do budowy stalowych hali. Firma produkująca komponenty ze stali musi posiadać certyfikowany system Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP). Same elementy z kolei powinny posiadać oznaczenia CE, które w odniesieniu do konstrukcji spełniają normę EN 1090-1 (dotyczy wytwarzania konstrukcji stalowych i aluminiowych), natomiast w przypadku samonośnych blach metalowych do pokryć dachowych oraz okładzin wewnętrznych i zewnętrznych są w zgodzie z wymaganiami odnoszącymi się do normy PN-EN 14782:2008.

Wszystkie elementy muszą charakteryzować się nie tylko wysoką trwałością, ale także estetyką zgodną z oczekiwaniami klienta, dlatego dobrym rozwiązaniem są powłoki wykończone warstwami poliestru. Zapewniają one trwałość koloru i chronią blachę przed korozją.

Obiekty stalowe wykonane przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii

Bardzo duży wpływ na szybkość wznoszenia hal stalowych mają zarówno wykwalifikowane ekipy budowlane jak i same materiały użyte do wykonania każdej inwestycji. Nazywa się je prefabrykatami. Aby stal została ekonomicznie wykorzystana, do prefabrykacji modułów niezbędne jest zastosowanie nowoczesnych technologii. To właśnie dzięki nim możliwe jest stworzenie budynków w pełni odpowiadających oczekiwaniom klientów. Firmy profesjonalnie zajmujące się produkcją oraz budową hal stalowych, takie jak Borga, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii mogą dostosowywać konstrukcje w pełni do ich zróżnicowanego przeznaczenia, m. in. jako hale magazynowe (https://www.borga.pl/hale-stalowe/magazynowe/).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *