Certyfikacja AS 9100 – jakie korzyści ze sobą niesie?

Norma AS 9100 określa standardy dotyczące zarządzania jakością skierowane do firm specjalizujących się w produktach lotniczych oraz świadczących usługi powiązane z przemysłem lotniczym i obronnym. Dotyczy ona zarówno dystrybucji, jak i obsługi technicznej oraz produkcji. Dlaczego warto postarać się o certyfikat AS 9100? Jakie korzyści niesie on ze sobą? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym tekście.

Certyfikacja AS 9100 – dlaczego jest taka istotna?

Jakie korzyści niesie ze sobą certyfikacja AS 9100? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym tekście. Więcej informacji znajdziesz też na stronie https://www.bureauveritas.pl/needs/certyfikacja-en91002018.

Wszelkie produkty branży lotniczej charakteryzują się kilkuletnim okresem przydatności do użycia. Dlatego też tak ważne jest częste przeprowadzanie kontroli oraz stały nadzór nad bezpieczeństwem jakości produkcji. Dzięki certyfikacji w zakresie AS 9100 dana firma zyskuje potwierdzenie kompatybilności swoich produktów z wszelkimi wymogami bezpieczeństwa.

Możliwość prezentowania przez certyfikowaną firmę posiadanego certyfikatu AS 9100 zdecydowanie wpływa na zwiększenie zaufania klientów. Pozwala to również na zwiększenie konkurencyjności firmy oraz znaczne umocnienie jej pozycji na rynku. Produkty takiej firmy będą zdecydowanie bardziej poszukiwane w sektorze lotnictwa oraz obrony. Dokument potwierdzający utrzymywanie standardów normy AS 9100 przez firmę ma również nieodzowne znaczenie podczas zawierania umów międzynarodowych.

Norma AS 9100. Jakie są jej podstawowe zasady?

Norma AS 9100 została skonstruowana na podstawie standardu ISO 9001. Podstawową zasadą tej normy jest zarządzanie ryzykiem. Każde przedsiębiorstwo powinno dokonać analizy ryzyka zgodnie z ustaloną metodą. Wszystkie krytyczne kwestie muszą zostać zbadane oraz rozwiązane. Norma AS 9100 została bowiem opracowana z przeświadczeniem, iż bezpieczeństwo jest najistotniejszym zagadnieniem w przemyśle lotniczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *