Czy audyt seo można zrobić samemu?

Audyt seo to dokument mający na celu ocenę stanu strony www, pod kątem poprawności dla wyszukiwarki Google. Audyt seo wykonuje najczęściej firma pozycjonująca. Jest to ważny dokument od którego powinna zaczynać się współpraca między agencją seo a klientem.

Wiele osób zastanawia się czy audyt seo można zrobić samemu? Czy przedsiębiorca, średnio znający się na temacie seo będzie w stanie sam zrobić porządny audyt swojej witryny? To zależy…w internecie znaleźć można co najmniej kilka narzędzi, pozwalających na samodzielne wykonanie audytu według określonych wytycznych. Przedsiębiorca może punkt po punkcie przejść każdy z punktów, wykonując działania szczegółowo opisane we wzorze.

Pytanie czy takie coś ma sens, i czy przedsiębiorca ma na to czas. Starannie wykonany audyt zajmuje bowiem sporo czasu, zwłaszcza jeśli wykonuje go osoba, która nie ma w tym doświadczenia i robi to po raz pierwszy.

Zwykle przedsiębiorcy narzekają raczej na brak czasu niż jego nadmiar, i jeśli mają taką możliwość starają się zlecać różne działania na zewnątrz. Dlatego mało kto decyduje się na to by samodzielnie pozycjonować swoją stronę czy samodzielnie prowadzić kampanię linków sponsorowanych.

Podobnie jest jeśli chodzi o audyt seo. Większość przedsiębiorców decyduje się na zlecenie audytu profesjonalnej agencji seo. Taka firma po pierwsze ma doświadczenie, po drugie narzędzia niezbędne do wykonania takiego audytu. Większość z nich to narzędzia płatne. Wykupowanie dostępu jest średnio opłacalne, jeśli jest on potrzebny tylko do jednorazowej akcji. Natomiast agencja często wykupuje dostęp na dłuższy okres czasu, dzięki czemu może liczyć na preferencyjne warunki zakupu.

Takich narzędzi, niezbędnych do wykonania audytu jest kilka. Tak wiec nakłady finansowe będą niemałe. Oczywiście sam audyt to również koszty dla przedsiębiorców. Cena zależy od wielu czynników, głównie od zawartości audytu oraz doświadczenia firmy, która go wykonuje. W praktyce ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Często wykonanie audytu jest pierwszym i niezbędnym etapem we współpracy między agencją seo a firmą. Osobiście uważamy, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania audytu seo zewnętrznej firmie. Samo wykonanie audytu uznajemy za konieczne każdemu, kto chciałby by jego strona zajmowała wysoką pozycję w wyszukiwarce Google. Każdemu kto chce się bezpiecznie i mądrze podejść do pozycjonowania witryny polecamy Agencję PPCEFEKT i stronę ppcefekt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *