CZYM JEST LEASING ZWROTNY SAMOCHODU OSOBOWEGO?

O leasingu mówi się sporo, szczególnie w branży motoryzacyjnej. Nie każdy jednak wie, że istnieje kilka jego typów. Leasing zwrotny jest wart uwagi, szczególnie gdy prowadzisz własną działalność gospodarczą. Dlaczego?

LEASING NA SAMOCHÓD OSOBOWY – JAK TO DZIAŁA?

Leasing zwrotny samochodu osobowego ma jedno, bardzo ważne zadanie – ma poprawić płynność finansową danej firmy. Przyczynia się również do uwolnienia zamrożonych dotychczas pieniędzy. Jego działanie nie jest skomplikowane. Jeśli na majątku danej firmy znajduje się samochód, może ona odsprzedać go leasingodawcy, przy jednoczesnym zastrzeżeniu, że chce z niego nadal korzystać. W tym celu podpisywana jest specjalna umowa na leasing zwrotny samochodu osobowego. W ten sposób leasingobiorca korzysta nadal w pojazdu płacąc swego rodzaju czynsz za jego użytkowanie.

Po ten zabieg często sięgają firmy, którym grozi utrata bieżącej płynności finansowej. W ten sposób może ona zwiększyć swoje aktywa obrotowe. W efekcie, środki mogą zostać zainwestowane tak, aby szybko przyniosły dochód lub zapewniły rozwój przedsiębiorstwa. Jednocześnie firma nadal może korzystać z pojazdu, który zbyła.

Bardzo istotne jest to, że leasingobiorca zyskuje dodatkową korzyść, jaką jest sięganie po podatkowe zalety leasingu.

KTO JEST WŁAŚCICIELEM POJAZDU W LEASINGU ZWROTNYM I KIEDY TO ROZWIĄZANIE SIĘ OPŁACA?

Jest to szczególny rodzaj leasingu. Samochód formalnie zmienia właściciela na firmę leasingową. W praktyce jednak zostaje w rękach leasingobiorcy, który nadal może z niego korzystać.

Po to rozwiązanie powinny sięgnąć te firmy, które posiadają kapitał ulokowany w różnych środkach trwałych, a jednocześnie mogą mieć problemy z kapitałem obrotowym. To również opcja dla tych przedsiębiorstw, które chcą zyskać pieniądze na rozwój firmy lub inwestycje. Leasing zwroty skierowany jest zarówno do małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw.

KOSZTY LEASINGU SAMOCHODU OSOBOWEGO

Zapewne zastanawiasz się jakie będą koszty leasingu samochodu osobowego (https://cls.pl/oferta/leasing-samochodow-osobowych/) po podpisaniu takiej umowy. Takie opłaty zawierają kilka składowych części. Po pierwsze, musisz pamiętać o czynszu za korzystanie z pojazdu, który będziesz płacić do miesiąc. Po drugie, należy do tego doliczyć opłaty z tytułu, np. ubezpieczenia OC oraz AC. Po trzecie, opłaty za przegląd pojazdu, jego eksploatację również zostaną po Twojej stronie. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wysoka może być orientacyjna, miesięczna rata, sprawdź kalkulator leasingowy firmy CLS. To przedsiębiorstwo z ogromnym doświadczeniem w branży. Jeśli chcesz lepiej poznać zagadnienie leasingu zwrotnego, warto skontaktować się z doradcą firmy CLS, który opowie Ci o zaletach i wadach takiego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *