Suwnica z wciągnikiem elektrycznym czy ręcznym?

Suwnice to dźwignice bardzo często wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Jednym z ich głównych zadań pozostaje zapewnienie możliwie jak najbardziej bezpiecznego, a przy tym i precyzyjnego transportu rozmaitych ładunków – także tych wielkogabarytowych. Nowoczesne suwnice mogą być wyposażone we wciągnik elektryczny lub ręczny. Które z tych urządzeń lepiej się sprawdzi i w jakich sytuacjach? Odpowiedź na najczęściej zadawane pytania znaleźć można w poniższym wpisie.

Suwnica z wciągnikiem elektrycznym

Najwyższy poziom niezawodności pracy, wydajności oraz maksymalnego bezpieczeństwa związanego z eksploatacją suwnic. To właśnie gwarantować będzie wyposażenie nowoczesnych urządzeń dźwignicowych we wciągnik elektryczny.

Jednymi z najczęściej występujących wciągników są wciągnik elektryczny oraz wciągnik łańcuchowy. Ten ostatni w szczególności zapewnia doskonałą wielofunkcyjność także w procesie podnoszenia niewielkich ładunków. Co wyróżnia tego rodzaju konstrukcję?

Będzie to z pewnością wyjątkowo solidna, stabilna konstrukcja stalowa, która gwarantuje optymalne podnoszenie ładunków nawet w najbardziej niebezpiecznych środowiskach. Bardzo istotne jest również i to, że dzięki przemyślanej konstrukcji mechanicznej w tego rodzaju suwnicach możliwe jest skuteczne zapobieganie iskrzeniu oraz innego rodzaju zagrożeniom związanym z niebezpieczeństwem wystąpienia zapłonu.

Z kolei suwnice wyposażone we wciągnik linowy cechować będzie doskonała wydajność przeładunkowa, wysoki poziom ekonomiczności eksploatacji tego rodzaju urządzeń oraz najwyższy z możliwych stopień bezpieczeństwa.

Warto wiedzieć, że największy wybór dźwignic z wciągnikiem linowym znaleźć można w ofercie ich producenta – firmy Demag. Więcej zaś na temat zastosowania samych elektrycznych wciągników linowych przeczytać można na stronie.

Warto dodać, że nowoczesne urządzenia suwnicowe, w których zastosowano elektryczne wciągniki linowe, są urządzeniami pozytywnie wyróżniającymi się na rynku branżowym. Dodatkowo wciągnik linowy decyduje o tym, że cała suwnica jest rozwiązaniem branżowym cechującym się maksymalną prostotą. Dzięki zastosowaniu tego niezawodnego wciągnika elektrycznego można mówić nawet o bezpiecznym podnoszeniu ładunków o masie do 80 ton i w środowiskach uznawanych za niebezpieczne.

Wciągniki linowe jako ulepszenie w dźwignicach

W suwnicach dopuszcza się zastosowanie wciągnika linowego zarówno w wersji podstawowej do montażu w tego typu urządzeniach, jak i w wersji ulepszonej ze sterowaniem elektronicznym. Już od indywidualnych potrzeb inwestorów i osób zajmujących się eksploatacją suwnic zależeć będzie, na które z dostępnych rozwiązań branżowych ostatecznie się zdecydują.

Warto jednak wiedzieć, że możliwości rynkowe są naprawdę duże i istnieje również opcja dostosowania preferowanych ulepszeń w dźwignicach do indywidualnych potrzeb klientów. Tu warto skorzystać ze spersonalizowanych rozwiązań dostępnych u najlepszych producentów w branży. Do takich z pewnością zaliczyć należy firmę Demag.

Suwnica bramowa – dźwignica z wciągnikiem ręcznym

Ręczny wciągnik znajduje zastosowanie głównie w nowoczesnych suwnicach bramowych wykonanych z aluminium. Tego rodzaju urządzenia dźwignicowe zazwyczaj wyróżniają się w branży niską masą własną, a mogą znaleźć zastosowanie nie tylko wewnątrz różnego rodzaju magazynów czy hal, ale również na zewnątrz. Najczęściej obserwować można zaś szczególnie zastosowanie w warunkach zewnętrznych.

Wciągarki mobilne z wciągnikiem ręcznym

Na rynku urządzeń suwnicowych znaleźć można również różnego rodzaju wciągarki mobilne wyposażone we wciągnik ręczny. Tego rodzaju urządzenia jednak wybierane są dość rzadko. Operatorzy suwnic zdecydowanie wolą pracę z wykorzystaniem dźwignic wyposażonych we wciągniki elektryczne – czy to wciągnik linowy, czy też wciągnik łańcuchowy. Trudno temu wyborowi się dziwić. Eksploatacja nowoczesnych suwnic to głównie praca z dźwignicami zautomatyzowanymi, a przez to dużo wydajniejszymi i łatwiejszymi w użytkowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *