Tanie przesyłki do Polski

Duża liczba polskiej emigracji, której największe skupiska znajdują się w takich krajach jak UK, USA, Irlandia, Holandia czy Niemcy sprawia, że paczki do Polski są stamtąd często wysyłane. W przypadku przesyłek z krajów UE nie musimy obawiać się żadnych dodatkowych formalności. Procedura związana z wysyłką paczki do Polski jest praktycznie identyczna, jak ma to miejsce w przypadku przesyłek krajowych. Różnią się jednak kosztem, który wynika z większych odległości, jakie musi pokonać paczka.

Wysyłka paczki do Polski z UE

Kraje znajdujące się w Unii Europejskiej objęte są również unią gospodarczą, która gwarantuje między innymi swobodny przepływ towarów. Dzięki temu zarówno wysyłka paczek do Polski, jak i przesyłka paczek z Polski, która ma miejsce w obrębie UE, nie wymaga składania deklaracji celnych ani uiszczania dodatkowych opłat celnych czy podatkowych. Zatem ceny, jakie kurier do Polski nam zaoferuje, są ostatecznymi kosztami wysyłki.

To ile kosztują paczki do Polski, wysłane z kraju należącego do UE, zależy zatem głównie od tego, z jakiego państwa zostały nadane (kwestia odległości), a także od indywidualnego cennika firmy kurierskiej, gabarytów paczek oraz rodzaju przesyłki – np. ekonomiczna (czyli tanie paczki do Polski) lub ekspresowa (dostarczenie wysyłek w jak najkrótszym czasie).

W celu porównania ofert większej liczby przewoźników, kiedy szukamy najszybszej lub taniej paczki do Polski, warto skorzystać z internetowej porównywarki międzynarodowych usług kurierskich.

Przesyłki paczki do Polski spoza UE

Wysyłka paczek do Polski spoza krajów UE jest nieco bardziej skomplikowana. W takiej sytuacji trzeba liczyć się z koniecznością wypełnienia deklaracji celnej, a także z koniecznością opłacenia podatku VAT oraz cła przez odbiorcę paczki. Czas wysyłki paczki do Polski trwa tyle samo, ile idzie paczka z Polski do danego kraju. Zależne jest to przede wszystkim od rodzaju wybranej usługi kurierskiej. Paczki ekspresowe z Peru czy USA mogą dotrzeć do Polski nawet w 2 dni, jeśli jednak zdecydujemy się na paczkę ekonomiczną, czas dostawy będzie dłuższy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *